22 113 14 87 hello@nativesworld.pl
CENA PROMOCYJNA
Od3,000 pln2,700 pln
Rezerwacja
Masz pytanie?
Imię i Nazwisko*
Adres e-mail*
Twoje zapytanie*
* Zgadzam się z Polityką Prywatności serwisu.
Zaznacz proszę, że zgadzasz się z postanowieniami naszej Polityki Prywatności.
The tour is not available yet.

Rezerwuj

Dodaj do listy życzeń

Adding item to wishlist requires an account

4028

Dlaczego NativesWorld?

 • Dwa języki obce w jednym miejscu
 • Niższa cena niż kurs zagraniczny
 • Kameralne grupy
 • Ciekawe lokalizacje i program

Masz pytania?

Porozmawiajmy! Zadzwoń do nas, a my pomożemy rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości.

22 113 14 87

hello@nativesworld.pl

Obóz angielskiego i hiszpańskiego dla młodzieży California Camp

0
 • 4 lip. - 11 lip. (7 dni)
 • Wiek: 13-18 lat
 • Języki: angielski
 • 70 godzin kontaktu z językiem
 • Liczba uczestników: około 30
 • Liczba native speakerów: około. 15
Motyw przewodni: Kalifornia

California Camp to intensywny, 7-dniowy obóz angielskiego i hiszpańskiego dla młodzieży prowadzony przez native speakerów. Ten wyjazd rozpocznie się szczególnego dnia, a mianowicie w dzień uzyskania niepodległości przez Stany Zjednoczone. Tego dnia Kalifornia nie należała jeszcze do USA. Dziś  to najbogatszy stan i tygiel kulturowy, na który składa się wiele narodowości, a językiem hiszpańskim posługuje się niemalże 30% populacji. Uczestnicy wyjazdu poznają cechy charakterystyczne Kalifornii jak np. historie show-biznesowego Los Angeles oraz technologicznej Doliny Krzemowej.  Oprócz dużej dawki ciekawie podanej wiedzy uczestnicy będą mogli poczuć się jak mieszkańcy Kalifornii spędzając czas na plaży z native speakerami języka angielskiego i hiszpańskiego.

Poziom językowy

 • Angielski: Min. A2
 • Hiszpański: Początkujacy

Atrakcje

 • Jezioro z prywatną plażą
 • Wodny park przeszkód
 • Olimpiada
 • Wycieczki krajoznawcze

Miejsce wyjazdu

 • Szczecin
 • Warszawa
 • Łódź
 • Gdańsk
 • We własnym zakresie
Galeria
Przykładowy plan dnia obozu

08:00 - 09:30Sesja Zoombie i śniadanie

Zajęcia zombie to codzienna rutyna przed śniadaniem – energiczni native speakerzy tzw. energy boosterzy mają za zadanie rozruszać grupę nieco sennych uczestników porannymi ćwiczeniami i zabawami przy dźwiękach muzyki, aby napędzić zaczynający się dzień. Po tym wszyscy ruszamy na śniadanie.

09:30 - 10:30 Sesja z Mentorem (2:1)

Obóz angielskiego i hiszpańskiego oferuje dla młodzieży sesje z mentorem pozwalające na przygotowanie uczestnika do prezentacji na koniec wyjazdu. Mentor daje wskazówki, pomaga przygotować treść, wybrać odpowiednie słownictwo, robi z uczestnikiem codzienne próby, daje na bieżąco feedback oraz pomaga przełamać barierę w wystąpieniach publicznych.

10:30 - 11:30Zajęcia kreatywne

Podczas zajęć kreatywnych uczestnicy komunikują swoje zainteresowania z mentorami za pomocą swojej twórczości. Dzieła powstałe w wyniku tych warsztatów służą też jako materiał do wystąpienia publicznego na koniec wyjazdu.

11:30 - 13:00Zajęcia rekreacyjne

Podczas zajęć rekreacyjnych tzw. active session uczestnicy biorą udział w zajęciach ruchowych, grach terenowych i różnego rodzaju konkursach. Przykłady to olimpiada, wodny park przeszkód, rowery wodne, wycieczki krajoznawcze. Dzieci chętnie uczą się też zagranicznych sportów jak baseball i polo na trawie. W trakcie zajęć budują relację z native speakerami i ćwiczą pamięć.

13:00-14:00Sesje 2:1

Zajęcia 2:1 to zajęcia w parach z innym uczestnikiem o podobnym poziomie językowym oraz zainteresowaniach. Zajęcia opierają się na dyskusji moderowanej przez native speakera na różne tematy, często związane z kulturą i obyczajami innego kraju. Do tego oczywiście dochodzi dużo zwrotów idiomatycznych oraz kolokwialnych, których dziecko nie nauczy się w szkole.

14:00 - 16:30Obiad i czas dla siebie

Po bardzo intensywnych ćwiczeniach grupa rusza na obiad, a potem ma trochę czasu dla siebie np. na wyjście do sklepiku lub plażowanie. Ten czas pozwala trochę się zrelaksować, ponieważ ciągłe konwersacje wymagają dużej koncentracji i wysiłku.

16:30 - 18:30Sesje 1:1 i zajęcia grupowe

Zajęcia 1:1 z native speakerem to najbardziej zindywidualizowana forma nauki. Obóz języka angielskiego i hiszpańskiego oferuje dla młodzieży zajęcia 1:1 w luźnej atmosferze podczas spacerów i dyskusji. Poziom trudności jest dostosowywany do uczestnika. Uczestnicy są dzieleni na 2 grupy, z których każda ma godzinę zajęć 1:1 i godzinę zajęć grupowych do których można zaliczyć np. warsztaty językowe.

18:30 - 20:30Kolacja i night fun

Po wyczerpujących zajęciach udajemy się na kolację, a po niej czas na zabawę. Night fun to prezentacja talentów uczestników oraz opowieści native speakerów. Możemy wtedy usłyszeć historię potwora z Loch Ness z ust rodowitego Szkota oraz poznać historie hiszpańskich miast.

20:30 - 23:00Gry, quizy, dyskusje i zakończenie dnia

To czas na zajęcia na totalnym luzie (zazwyczaj koncentracja jest wyczerpana do tego czasu). Flagowy show to np. występ Karaoke, który przeradza się niemalże w Eurowizję. Nawet najbardziej wstydliwym dzieciom puszczają bariery i każdy staje się gotowy na występ, zakończony masą oklasków. To świetny sposób na budowanie pewności siebie.

Zwieńczenie wyjazduPrezentacja

Prezentacja to zwieńczenie obozu, a w szczególności sesji mentorskich oraz zajęć kreatywnych. Podczas tego wydarzenia uczestnik prezentuje swój projekt (np. o swoim hobby) przygotowany z mentorem przed całą grupą, włącznie z native speakerami. Pozwala to nie tylko na przełamanie bariery w mówieniu, ale również na poprawę umiejętności komunikacyjnych i budowanie pewności siebie podczas przemówień publicznych. Po prezentacjach następuje wręczenie dyplomów tzw. Commencement Ceremony i medali, zdobytych na Olimpiadzie sportowej.

Lokalizacja obozu

Ten piękny, zabytkowy pałac z prywatną plażą, położony nad jeziorem Siecino sprawi, że obóz języka angielskiego i hiszpańskiego będzie przypominać pobyt w prestiżowej akademii lub wakacyjny pobyt nad wodą. Odnowiona, klimatyczna rezydencja z przestronnymi pokojami, wieżyczkami i holami nawiązuje jest doświadczeniem samym w sobie. 6-hektarów parku w stylu angielskim pozwoli nam na prywatność i spokojne zajęcia 1:1. Jezioro Siecino charakteryzuje się krystaliczną, czystą wodą, a na nim zbudowany jest wodny tor przeszkód, który jest sporą atrakcją dla dzieci i … dorosłych. Dodatkowo obiekt posiada boiska, na których odbywają się rozgrywki sportowe, jak np. Olimpiada. Warto zaznaczyć, że pałac jest wyjątkowym miejscem o bardzo wysokim standardzie, a jednym z ich znaków rozpoznawczych jest świetna kuchnia.

Cennik

 • 2700 zł brutto (do 31.03.2020)
 • 2850 zł brutto (do 31.05.2020)
 • 3000 zł brutto (od 01.06.2020)

Czym różni się obóz NativesWorld od innych wyjazdów językowych?

Sprawdź jakie są różnice, a jest ich wiele...

Cena zawiera

 • 7 dniowy pobyt w pokojach 2-4 osobowych
 • Wyżywienie składające się z 4 posiłków
 • Transport z wyznaczonych miejsc
 • Materiały dydaktyczne
 • Dyplom ukończenia kursu
 • Pamiątkę z wyjazdu
 • Wycieczki i atrakcje
 • Raport opisujący progres dziecka
 • Ubezpieczenie NNW

Cena nie zawiera

 • Korzystania z wodnego toru przeszkód
Pytania dotyczące obozu angielskiego i hiszpańskiego dla młodzieży

Czy moje dziecko posiada odpowiedni poziom języka angielskiego?

Uczestnicy wyjazdu reprezentują faktycznie różne poziomy językowe, jednak native speakerzy dostosowują poziom języka do ich faktycznych umiejętności podczas zajęć 1:1. Podczas zajęć 2:1 uczestnik jest w parze z osobą o podobnym poziomie językowym. Podczas zajęć w grupie różnice szybko są niwelowane. Na obozie są też polscy lektorzy-opiekunowie, którzy wspierają uczestników, szczególnie tych najmłodszych.

Co jeśli moje dziecko nie zna wystarczająco dodatkowego języka?

W przypadku dodatkowego języka mamy absolutnych nowicjuszy, jak i osoby znające podstawy. Liczą się przede wszystkim chęci. Grupy dzielone są tak, żeby poziom tego języka był dostosowany do umiejętności. Często jest to dla dziecka zupełnie nowy język, ale dzięki temu, że jest nauczany po angielsku, dzieci szybko się adaptują. Nowy język może być dla nich pewnym wyzwaniem – ale o to właśnie chodzi! Jesteśmy pewni, że będzie mu się podobać!

Nie wiem, czy moje dziecko będzie chciało jechać samemu?

Jeżeli faktycznie dziecko nie chce jechać, bo nikogo nie zna lub uważa, że jest już „zbyt dorosłe” wtedy chętnie pomożemy! Nasi ambasadorzy i jednocześnie byli uczestnicy, chętnie się z nim skontaktują i opowiedzą o szczegółach.

Czy na obozie jest ktoś kto mówi po polsku?

Zdecydowanie tak! Oprócz native speakerów na obozie są certyfikowani polscy wychowawcy, którzy nie tylko dbają o porządek i bezpieczeństwo, ale również oferują wsparcie dla podczas rozmów z native speakerami (o ile jest taka potrzeba).

Kim są native speakerzy i skąd pochodzą?

Native speakerzy to najczęściej studenci zagranicznych uniwersytetów oraz przyszli lub praktykujący nauczyciele. Zdarzają się też osoby podróżujące po świecie, od których można wiele się nauczyć.
Nie wymagamy żeby byli to pedagodzy, ponieważ staramy się odwzorować rozmowę z osobą, która posługuje się codziennym, a nie podręcznikowym słownictwem.
Native speakerzy pochodzą z takich krajów jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Australia, Nowa Zelandia, Hong-Kong, a nawet Falklandy. W przypadku języka hiszpańskiego i niemieckiego są to przede wszystkim Hiszpania, Niemcy i Austria.

Czy moje dziecko będzie bezpieczne?

Bezpieczeństwo to w NativesWorld absolutny priorytet. Na wstępie należy wspomnieć o tym, że na 2 uczestników przypada średnio ponad jedna osoba dorosła, co pozwala nam zawsze mieć wszystko pod kontrolą. Nasi opiekunowie, kierownik wyjazdu i koordynator językowy są zawsze na straży. W ośrodkach posiadających kąpielisko jest jeszcze oczywiście ratownik WOPR. Obozy są organizowane we współpracy ze Szczecińskim biurem podróży Event-Tours, które zapewnia wszystkie niezbędne ubezpieczenia oraz licencje.

9 osób właśnie przegląda ten wyjazd!

 • Informacja dotycząca plików Cookies

Informacja dotycząca plików Cookies

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Dalsze informacje znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności.