22 113 14 87 hello@nativesworld.pl
CENA PROMOCYJNA
Od3,000 pln2,700 pln
Rezerwacja
Masz pytanie?
Imię i Nazwisko*
Adres e-mail*
Twoje zapytanie*
* Zgadzam się z Polityką Prywatności serwisu.
Zaznacz proszę, że zgadzasz się z postanowieniami naszej Polityki Prywatności.
The tour is not available yet.

Rezerwuj

Dodaj do listy życzeń

Adding item to wishlist requires an account

4644

Dlaczego NativesWorld?

 • Dwa języki obce w jednym miejscu
 • Niższa cena niż kurs zagraniczny
 • Kameralne grupy
 • Ciekawe lokalizacje i program

Masz pytania?

Porozmawiajmy! Zadzwoń do nas, a my pomożemy rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości.

22 113 14 87

hello@nativesworld.pl

Obóz angielskiego dla dzieci w brytyjskim stylu – Hogworlds

0
 • 26 lip. - 02. sie. (7 dni)
 • Wiek: 8-13 lat
 • Języki: angielski
 • 70 godzin kontaktu z językiem
 • Liczba uczestników: około 30
 • Liczba native speakerów: około. 15

Motyw przewodni: Brytyjska Edukacja

Hogworlds Camp to intensywny, 7-dniowy obóz angielskiego dla dzieci prowadzony przez native speakerów. Obóz językowy dla dzieci Hogworlds będzie kładł szczególny nacisk na kulturę Wielkiej Brytanii i jej bogatą historię. Uczestnicy dowiedzą się więcej o kraju synów Albionu oraz jego dalekomorskich podbojach. Nie zabraknie oczywiście motywów współczesnych jak np. Brexit. To wspaniały krok do zrozumienia Zjednoczonego Królestwa i polecany szczególnie tym, którzy np. planują dalszą edukację na wyspach. Już od samego początku uczestnicy poczują się jakby trafili do Brytyjskiej szkoły z internatem o wieloletniej tradycji (jednolity strój nie będzie jednak wymagany), która przywołuje na myśl historię o Harrym Potterze. Oprócz dużej dawki ciekawie podanej wiedzy uczestnicy poznają bardziej rozrywkową stronę Brytyjczyków (nie, nie będziemy chodzić do pubów!). Spróbujemy sportów typowych dla Wyspiarzy jak np. gra w polo, jazda konna i strzelanie z łuku. Wyjazd pokaże, kto preferuje sporty arystokratyczne, a kogo ciągnie do drużyny Robina Hooda. Obóz językowy Hogworlds to wspaniałe połączenie nauki języka, brytyjskiej tradycji i świetnej zabawy.

Poziom językowy

 • Angielski: Min. A2

Atrakcje

 • Zawody łucznictwa
 • Zawody w polo na trawie
 • Stadnina koni i przejażdżki bryczką
 • Spływ kajakowy po rzece
 • Olimpiada

Miejsce wyjazdu

 • Warszawa
 • Łódź
 • Szczecin
 • Gdańsk
 • We własnym zakresie

Galeria

Plan dnia na obozie

08:00 - 09:30Sesja Zoombie i śniadanie

Zajęcia zombie to codzienna rutyna przed śniadaniem – energiczni native speakerzy tzw. energy boosterzy mają za zadanie rozruszać grupę nieco sennych uczestników porannymi ćwiczeniami i zabawami przy dźwiękach muzyki aby napędzić zaczynający się dzień, a następnie wszyscy ruszamy na śniadanie.

09:30 - 10:30 Sesja z Mentorem (2:1)

Obóz angielskiego oferuje dla dzieci sesje z mentorem pozwalające na przygotowanie uczestnika do prezentacji na koniec wyjazdu. Mentor daje wskazówki, pomaga przygotować treść, wybrać odpowiednie słownictwo, robi z uczestnikiem codzienne próby, daje na bieżąco feedback oraz pomaga przełamać barierę w wystąpieniach publicznych.

10:30 - 11:30Zajęcia kreatywne

Podczas zajęć kreatywnych uczestnicy komunikują swoje zainteresowania z mentorami za pomocą rysunków. Twórczość powstała w wyniku tych warsztatów służy też jako materiał do wystąpienia publicznego na koniec wyjazdu.

11:30 - 13:00Zajęcia rekreacyjne

Podczas zajęć rekreacyjnych tzw. active session uczestnicy biorą udział w zajęciach ruchowych, grach terenowych i różnego rodzaju konkursach. Przykłady to olimpiada, wodny park przeszkód, rowery wodne, wycieczki krajoznawcze. Dzieci chętnie uczą się też zagranicznych sportów jak rugby i baseball, polo, budują relację z native speakerami i ćwiczą pamięć.

13:00-14:00Sesje 2:1

Zajęcia 2:1 to zajęcia w parach z innym uczestnikiem o podobnym poziomie językowym oraz zainteresowaniach. Zajęcia opierają się na dyskusji moderowanej przez native speakera na różne tematy, często związane z kulturą i obyczajami innego kraju. Do tego oczywiście dochodzi dużo zwrotów idiomatycznych oraz kolokwialnych, których dziecko nie nauczy się w szkole.

14:00 - 16:30Obiad i czas dla siebie

Po bardzo intensywnych ćwiczeniach grupa rusza na obiad, a potem ma trochę czasu dla siebie np. na wyjście do sklepiku lub plażowanie. Ten czas pozwala trochę się zrelaksować, ponieważ ciągłe konwersacje wymagają dużej koncentracji i wysiłku.

16:30 - 18:30Sesje 1:1 i zajęcia grupowe

Zajęcia 1:1 z native speakerem to najbardziej zindywidualizowana forma nauki. Obóz języka angielskiego oferuje dla dzieci zajęcia 1:1 w luźnej atmosferze podczas spacerów i dyskusji. Poziom trudności jest dostosowywany do uczestnika. Uczestnicy są dzieleni na 2 grupy, z których każda ma godzinę zajęć 1:1 i godzinę zajęć grupowych do których można zaliczyć np. warsztaty językowe.

18:30 - 20:30Kolacja i night fun

Po wyczerpujących zajęciach udajemy się na kolację, a po niej czas na zabawę. Night fun to prezentacja talentów uczestników oraz opowieści native speakerów. Możemy wtedy usłyszeć historię potwora z Loch Ness z ust rodowitego Szkota oraz poznać historie hiszpańskich miast.

20:30 - 23:00Gry, quizy, dyskusje i zakończenie dnia

To czas na zajęcia na totalnym luzie (zazwyczaj koncentracja jest wyczerpana do tego czasu). Flagowy show to np. występ Karaoke, który przeradza się niemalże w Eurowizję. Nawet najbardziej wstydliwym dzieciom puszczają bariery i każdy staje się gotowy na występ, zakończony masą oklasków. To świetny sposób na budowanie pewności siebie.

Zwieńczenie wyjazduPrezentacja

Prezentacja to zwieńczenie obozu, a w szczególności sesji mentorskich oraz zajęć kreatywnych. Podczas tego wydarzenia uczestnik prezentuje swój projekt (np. o swoim hobby) przygotowany z mentorem przed całą grupą, włącznie z native speakerami. Pozwala to nie tylko na przełamanie bariery w mówieniu, ale również na poprawę umiejętności komunikacyjnych i budowanie pewności siebie podczas przemówień publicznych. Po prezentacjach następuje wręczenie dyplomów tzw. Commencement Ceremony i medali, zdobytych na Olimpiadzie sportowej.

Lokalizacja obozu

Ten piękny, zabytkowy obiekt położony bezpośrednio nad jeziorem Gopło sprawi, że nauka języka będzie przypominać pobyt w prywatnej brytyjskiej szkole lub na uniwersytecie należącym do Ligi Bluszczowej.  Młodsi uczestnicy porównują pałac do siedziby Harrego Pottera. Natomiast osoby, które znają jego tajemniczą historię, nietypowe rzeźby i wymalowane konstelacje gwiezdne w salach pałacu kojarzą go z miejscem wyciągniętym z fabuły książek Dana Browna. Budynek otoczony jest ponad 26 hektarami parku, z boiskami sportowymi i z bezpośrednim dostępem do jeziora. Teren parku oraz liczne trawniki umożliwią iście anglosaskie rozrywki jak np. grę w polo. Dodatkowo klimatu dodaje stadnina koni oraz możliwość przejazdu bryczką. Świetną atrakcją dla naszych uczestników będzie również strzelanie z łuku, co pozwoli nam odtworzenie historii Robin Hooda. W tak magicznym miejscu można poczuć się jak za granicą. Ważne: ten obiekt jest dla nas na wyłączność!

Cennik

 • 2700 zł brutto (do 31.03.2020)
 • 2850 zł brutto (do 31.05.2020)
 • 3000 zł brutto (od 01.06.2020)

Czym różni się obóz NativesWorld od innych wyjazdów językowych?

Sprawdź różnice, a jest ich wiele...

Cena zawiera

 • 7 dniowy pobyt w pokojach 2-4 osobowych
 • Wyżywienie składające się z 4 posiłków
 • Transport z wyznaczonych miejsc
 • Materiały dydaktyczne
 • Dyplom ukończenia kursu
 • Pamiątkę z wyjazdu
 • Wycieczki i atrakcje
 • Raport opisujący progres dziecka
 • Ubezpieczenie NNW

Cena nie zawiera

 • Nauki jazdy konnej

Pytania dotyczące obozu angielskiego dla dzieci

Czy moje dziecko posiada odpowiedni poziom języka angielskiego?

Uczestnicy wyjazdu reprezentują faktycznie różne poziomy językowe, jednak native speakerzy dostosowują poziom języka do ich faktycznych umiejętności podczas zajęć 1:1. Podczas zajęć 2:1 uczestnik jest w parze z osobą o podobnym poziomie językowym. Podczas zajęć w grupie różnice szybko są niwelowane. Na obozie są też polscy lektorzy-opiekunowie, którzy wspierają uczestników, szczególnie tych najmłodszych.

Co jeśli moje dziecko nie zna wystarczająco dodatkowego języka?

W przypadku dodatkowego języka mamy absolutnych nowicjuszy, jak i osoby znające podstawy. Liczą się przede wszystkim chęci. Grupy dzielone są tak, żeby poziom tego języka był dostosowany do umiejętności. Często jest to dla dziecka zupełnie nowy język, ale dzięki temu, że jest nauczany po angielsku, dzieci szybko się adaptują. Nowy język może być dla nich pewnym wyzwaniem – ale o to właśnie chodzi! Jesteśmy pewni, że będzie mu się podobać!

Moje dziecko będzie chciało jechać samemu. Co zrobić?

Jeżeli dziecko nie chce jechać, bo nikogo nie zna lub uważa, że jest już „zbyt dorosłe” wtedy chętnie pomożemy! Nasi ambasadorzy i jednocześnie byli uczestnicy, chętnie się z nim skontaktują i opowiedzą o szczegółach.

Czy na obozie jest ktoś kto mówi po polsku?

Zdecydowanie tak! Oprócz native speakerów na obozie są certyfikowani polscy wychowawcy, którzy nie tylko dbają o porządek i bezpieczeństwo, ale również oferują wsparcie dla podczas rozmów z native speakerami (o ile jest taka potrzeba).

Kim są native speakerzy i skąd pochodzą?

Native speakerzy to najczęściej studenci zagranicznych uniwersytetów oraz przyszli lub praktykujący nauczyciele. Zdarzają się też osoby podróżujące po świecie, od których można wiele się nauczyć.
Nie wymagamy żeby byli to pedagodzy, ponieważ staramy się odwzorować rozmowę z osobą, która posługuje się codziennym, a nie podręcznikowym słownictwem.
Native speakerzy pochodzą z takich krajów jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Australia, Nowa Zelandia, Hong-Kong, a nawet Falklandy. W przypadku języka hiszpańskiego i niemieckiego są to przede wszystkim Hiszpania, Niemcy i Austria.

Czy moje dziecko będzie bezpieczne?

Bezpieczeństwo to w NativesWorld absolutny priorytet. Na wstępie należy wspomnieć o tym, że na 2 uczestników przypada średnio ponad jedna osoba dorosła, co pozwala nam zawsze mieć wszystko pod kontrolą. Nasi opiekunowie, kierownik wyjazdu i koordynator językowy są zawsze na straży. Na ośrodkach posiadających kąpielisko jest jeszcze oczywiście ratownik WOPR. Obozy są organizowane we współpracy ze Szczecińskim biurem podróży Event-Tours, które zapewnia wszystkie niezbędne ubezpieczenia oraz licencje.

13 osób właśnie przegląda ten wyjazd!

 • Informacja dotycząca plików Cookies

Informacja dotycząca plików Cookies

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Dalsze informacje znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności.